KONST / Litografier / Färglitografi 9344274
*
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:36:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 13:34:28
1
700 kr
2/1 17:21:33
2
900 kr
11/1 12:22:04
3
900 kr
11/1 12:22:04
2
900 kr (Budbetjänt)
11/1 12:22:21
3
1.000 kr
11/1 21:04:26
2
1.200 kr
12/1 12:04:31
4
1.600 kr
12/1 15:51:19
2
1.600 kr
12/1 15:51:19
4
1.600 kr (Budbetjänt)
12/1 15:51:46
2
1.800 kr
12/1 18:47:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
-
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52
-
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55
-
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Sven Lidberg
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färglitografi, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 13:34:28 | 1 | 700 kr |
2/1 17:21:33 | 2 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 3 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
11/1 12:22:21 | 3 | 1.000 kr |
11/1 21:04:26 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:04:31 | 4 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 2 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 4 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
12/1 15:51:46 | 2 | 1.800 kr |
12/1 18:47:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, svensk mÃ¥lare född 1929 i Stockholm, död 2009.Läs mer om Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08 -
6013 Färglitografi
Jan Andersson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
4186 Färglitografi
Kejsar Calle Sunesson (f. 1926), Sverige. Brudpar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:52 -
6007 Färglitografi
Lars Eklind. Signerad, numrerad 50/100, daterad -5..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:55 -
6309 Färglitografi
Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:16